הצוות

קרדיולוג

פרופסור חיים לוטן

מנהל מערך הלב במרכז הרפואי הדסה

פרופסור לוטן סיים את לימודי הרפואה שלו בפקולטה לרפואה של האוניברסטיה העברית במרכז הרפואי הדסה ב-1979 וסיים את ההתמחות שלו בקרדיולוגיה ב-1987. בשנת 2000 מונה למנהל מכון הלב במרכז הרפואי הדסה (תפקידו הנוכחי). פרופסור לוטן הינו יו"ר וועדת ההסמכה והרישוי של משרד הבריאות לסטנטים כליליים. הוא תפקד כנשיא האיגוד הקרדיולוגי הישראלי ממאי 2011- אפריל 2013. פרופסור לוטן היה מעורב במספר מיזמים ביורפואיים ושרת כמנהל רפואי יועץ רפואי בסטארטאפים רפואיים רבים בתחום הקרדיולוגיה ההתערבותית והדמיית הלב. בשנת 2006, פרופסור לוטן, ופרופסור רפאל ביאר ייסדו ביחד ומאז מארגנים את הקונגרס הבינלאומי השנתי המוביל של ה – ICI (חדשנות בקרדיולוגיה התערבותית) כמו גם את האקדמיה לחדשנות. פרופסור לוטן ייסד לאחרונה, ביחד עם ד"ר יעקב נחמיאס את הקורס הבינתחומי לתהליכי חדשנות ביו-רפואית באוניברסיטה העברית בירושלים.

ד

ד"ר דנה צפת

מנהלת המרכז לבריאות לב האישה

ד"ר דנה צפת היא המנהלת של המרכז לבריאות לב האישה. ד"ר צפת למדה בברנרד קולג' ובבית הספר לרפואה של הרווארד ועשתה שם תואר שני בבריאות הציבור. היא התמחתה ברפואה פנימית וקרדיולוגיה, ולאחר שניהלה במשך שבע שנים את מעבדת האקו-קרדיוגרפיה בבית החולים האוניברסיטאי תומס ג'פרסון היא החליטה לעלות לישראל ולהצטרף לבית החולים הדסה. כמנהלת המרכז לבריאות לב האישה, מקדישה ד"ר דנה את חייה להעלאת המודעות למחלות לב בקרב נשים בישראל ומחוצה לה. ד"ר צפת מתגוררת בירושלים עם בעלה וארבעת ילדיהם.

ד

ד"ר אסנת קידר

מנהלת תחום קידום בריאות

ד"ר אסנת קידר מתמחה וחוקרת היבטים שונים של תכנון, הטמעה והערכת תכניות בקידום בריאות במסגרות שונות, בדגש על בתי ספר וקהילות. במסגרת מחקרה לתואר השלישי הטמיעה והעריכה תכנית התערבות בבתי ספר בשכונות העוני של ניירובי, קניה, תכנית ששיפרה את בריאותם ומצבם התזונתי של אלפי תלמידים. מחקר זה התבצע במימון ארגון האו"ם UN-HABITAT וכחלק מפעילות מכון המחקר African Population & Health Research Center (APHRC) בו הייתה אסנת חוקרת אורחת. ד"ר קידר מלמדת בבית הספר לבריאות הציבור של האוניברסיטה העברית והדסה בתכנית הישראלית והבינלאומית. ד"ר קידר מחזיקה מחזיקה בתואר ראשון ותעודת הוראה בחינוך גופני ובתואר שני ושלישי בבריאות הציבור מביה"ס לבריאות הציבור בפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית . נשואה, אם לשלושה וסבתא לנכד אחד, מתגוררת במבשרת ציון שליד ירושלים.

מנהלת אדמינסטרטיבית

לורי סלומן

אדמינסטרטיבית

לורי היא האדמיניסטרטורית של המרכז לבריאות לב האישה. ללורי תואר בסיעוד מאוניברסיטת ג'ורג'טאון בוושינגטון DC, ובעברה עבדה בבית חולים לילדים בעיר. מאז שעלתה לארץ בשנת 2000 סייעה לורי בהקמת מרפאה טלרדיולוגית בגוש עציון והייתה מעורבת ישירות במיזמים קהילתיים הנוגעים לבריאות האישה והילד, בין היתר דרך הארגון "נפש בנפש". בין הקמת מיזם אחד למשנהו לורי ובעלה מגדלים 9 ילדים.

ד

ד"ר אלישבע לייטר

מנהלת פרוייקטים בקהילה/ פסיכולוגית מחקר בריאות

ד"ר לייטר היא פסיכולוגית חוקרת בתחום הבריאות, המתמחה בבריאות האשה. בעשרים השנים האחרונות כללה עבודתה מחקרים, עבודה קלינית, ובריאות הציבור, בהתמקדות על מניעת מחלות. ד"ר לייטר, החלה את דרכה המקצועית בניו-יורק, השתתפה במגוון יוזמות הנוגעות לבריאות האשה במרכזים רפואיים ובעמותות הן בארה"ב והן בישראל והיא מתעניינת במיוחד בהשפעות סוציו-דתיות על הבריאות. עם זאת, את עיסוקה המרכזי כרגע ניתן להגדיר כ"ניסיון להתגבר על חוסר שינה הנגרמת על ידי יצורים חמודים בני שבעה חודשים".

מנהלת פרוייקטים בקהילה

קרן גרינברג

מנהלת פרויקטים בקהילה

קרן היא מנהלת הפרויקטים בקהילה במרכז לבריאות לב האישה. עבודתה של קרן כוללת עיצוב, יישום והערכה של תכניות לקידום בריאות בקהילות שונות בירושלים. לקרן תואר ראשון בביולוגיה מהאוניברסיטה העברית ותואר שני בבריאות הציבור. לפני עבודתה בהדסה היא עבדה במכון מחקר, ולאחר מכן עבדה בשיתוף עם עיריית ירושלים וביצעה מחקר הערכת צרכים בריאותיים במערכת החינוך הירושלמית.

 איוה ליטמן

איוה ליטמן

מנהלת פרוייקטים בקהילה

איוה היא מנהלת פרויקטים בקהילה במרכז לבריאות לב האישה. עבודתה כוללת תכנון, יישום והערכה של תכניות קידום בריאות בקהילות שונות בירושלים. בנוסף, איוה מרכזת את תוכניות המרכז לעובדות בתי החולים של הדסה- עין כרם והר-הצופים. לאיוה תואר ראשון בביולוגיה (BSc.) ותואר שני בבריאות הציבור (MPH) מהאוניברסיטה העברית במסגרתו חקרה כיצד סביבת המגורים מעצבת הרגלי פעילות גופנית בקרב בני 55 ומעלה. טרם הצטרפותה למרכז, עסקה בחינוך להרגלים בריאים אצל ילדים ונוער, ופעלה לקידום בריאותן של נשים כחלק מעבודתה כמנהלת מרפאת נשים.

ד

ד"ר מהא נובאני

מנהלת פרוייקטים בקהילה

ד"ר מהא נובאני הינה מנהלת התוכניות הקהילתיות עבור המגזר הערבי מטעם המרכז. במקצועה, מהא הינה אחות במחלקת ניתוחי לב וחזה בביה"ח הדסה מאז שנת 1998. בשנים האחרונות, מהא נובאני פיתחה תוכנית התערבות לעידוד אורח חיים בריא בבתי ספר יסודיים לבנות במזרח ירושלים. התוכנית הוטמעה בכ – 7 בתי-ספר והתמקדה ביסודות התזונה הנכונה ופעילות גופנית. התוכנית הייתה מוצלחת וגררה התעניינות בינלאומית בנושא תוכניות התערבות במסגרת בתי ספר, ד"ר נובאני הוזמנה להרצות בנושא במגוון כנסים בארץ ובחו"ל. בעבר מהא התנדבה בתור המייעצת האיסלאמית לילדים עבור שלום (kids4peace) תנועת נוער בין-אמונתית המעודדת דו-שיח בין ילדים בעלי אמונות שונות. מהא מחזיקה בתואר בסיעוד, תואר שני בבריאות הציבור מאוניברסיטת אל-קודס ותואר שלישי בבריאות הציבור מהאוניברסיטה העברית. והיא אחות מוסמכת בישראל.

תנייה ריינפלד

תנייה ריינפלד

אחות-אחראית ניהול המרפאה

תניה אחות מוסמכת בוגרת בית ספר לאחיות שליד בית החולים שערי צדק. בעלת תואר ראשון במדעי החברה ובסיעוד. בעלת קורס על בסיסי בסוכרת ומשלימה בימים אלה קורס מאמנים ותואר שני בהנחיית קבוצות. תניה עובדת כאחות בקהילה והיתה עד לאחרונה, אחות סוכרת מחוזית, בקופת חולים מאוחדת, מחוז ירושלים. היא ממשיכה לעבוד באופן פרטני עם חולי סוכרת ומעבירה קבוצות תמיכה בסוכרת. עבודתה במרפאה כוללת ניהול טיפול של צוות רב מקצועי, בדגש על התערבויות שיקדמו את בריאות האישה ושמירתה על אורח חיים בריא. תניה מאמינה בהעצמת המטופלת ובתמיכה להבנת השינויים והפנמתם במטרה להגיע ליעדים שנבחרו. תניה עלתה לארץ מדרום אפריקה, דוברת אנגלית ועברית כשפת אם.

ארשת גוטל

ארשת גוטל

פזיותרפיסטית

ארשת בוגרת BPT מאוניברסיטת חיפה, BA בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה הפתוחה ומדריכת פילאטיס. עוסקת בשיקום לבבי ואורתופדי, בניית תכניות אימון בהתאמה אישית למטופלים בריאים ומטופלים עם גורמי סיכון למחלות לב, וכן טיפול בילדים עם צרכים מיוחדים במשרד החינוך

לין רוטשטיין

ד"ר לין מ. רוטשטיין

פסיכולוגית המרכז

ד"ר לין היא נוירופסיכולוגית קלינית עם יותר מעשרים שנות ניסיון בתחום הפסיכולוגיה ברפואה ומוכרת כמומחית בפסיכולוגיה שיקומית. הדוקטורט של ד"ר לין עסק בהיפנוזה והשפעתה על תהליך ההתאוששות מניתוח מעקפים. שיטות העבודה של ד"ר לין כוללות פסיכותרפיה, דמיון מודרך וטיפול התנהגותי קוגנטיבי (CBT), המוכוונים להעצמה של נשים והקניית התובנה שניתן לשלוט על חייהן ולבצע שינויים חיוביים בחיי היומיום.

סימא ווצלר

סימא ווצלר

מנהלת פרוייקטים בקהילה

סימא היא מנהלת הפרויקטים בקהילה החרדית במרכז לבריאות לב האישה. עבודתה של סימא כוללת תכנון ויישום תוכניות אורח חיים בריא ומחקר בקרב הקהילות החרדיות בתחום קידום בריאות. לסימא תואר ראשון במנהל מערכות בריאות מאוניברסיטת אריאל וכרגע עובדת על סיום תואר שני בבריאות הציבור באוניברסיטה העברית. לפני עבודתה בהדסה עבדה כטכנאית אולטרה סאונד מיילדותי וגניקולוגי בקופת חולים.

דבורה סורוצקין

דבורה סורוצקין

מנהלת שיווק פרסום ויח"צ
מיאדה קרגוולי

מיאדה קרגוולי

יועצת לענייני רוקחות

מיאדה היא בעלת תואר ראשון ברוקחות מאוניבירסיטת בתרא בירדן. כמו כן, היא בוגרת בריאות הציבור במגמת קידום בריאות מהאוניבירסיטה העברית 2015. עובדת כרוקחת משנת 2006 והיום עובדת במכבי פארם פסגת זאב. בעבר מיאדה עבדה בסופר פארם , כרוקחת אחראית בבית חולים אלין בין השנים 2014-2016.

אליענה מישרקי

אליענה מישרקי

תזונאית

אליאנה היא בעלת תואר ראשון כפול בתזונה ומדעי הספורט מקווינס קולג' בניו יורק. היום לומדת להשלמת לימודי התואר השני בתזונה ובהתנהגות בריאותית באוניברסיטת חיפה. במקצועה היא מאמנת כושר אישית ודיאטנית אשר אוהבת במיוחד לעבוד עם ילדים . תחביביה כוללים לבשל ולאפות בצורה בריאה, לרקוד לצלילי מוזיקה קצבית אמיתית, ולעזור לכל הסובבים אותה לשפר את איכות החיים שלהם. המוטו שלה הוא "הכל במתינות" והיא מאמינה שבחיים הכל קורה מסיבה זאת או אחרת.

איה זעיתר

איה זעיתר

מדיה חברתית במגזר הערבי
נסרין אגבאריה

נסרין אגבאריה

TOP