אוהבת מאכלי פסח? התחילי לחסוך

14.04.2016 / פורסם בפעילות גופנית
מאכלי פסח

לכל חג יש את המאכלים שלו, ואת המחיר שיש לשלם עבור אכילה מופרזת שלהם. לחנוכה יש הסופגנייה, לפורים את אוזני ההמן ולפסח כבר מזמן יצא שם של חג רווי פחמימות ומשמין במיוחד. איך עוברים את החג? מקפידים לא להפריז באכילת מאכלים פחות בריאים, ובעיקר: מודעים למה שנכנס לנו לפה. אבל יש עוד שיטה: שיטת התשלומים ההפוכים.

אחת השיטות לא להיכנס למינוס בבנק היא לא לרכוש מוצרים בתשלומים מתוך מחשבה של "נמצא כבר איך להחזיר כל חודש". במקום זאת, מומחים לכלכלת המשפחה ממליצים לחסוך כל חודש סכום קטן, ורק לאחר שתחסכו מספיק, לרכוש את המוצר שרציתם ברכישה אחת.

את אותה השיטה אפשר לבצע גם עם מאכלי פסח. רוצות לאכול עוד מצה? שני קניידלך? עוגיות קוקוס? מצוין. בצעו פעילות גופנית שוות ערך לערך הקלורי של המאכל המבוקש – ורק לאחר מכן הרשו לעצמכן לאכול אותו.

כדי להקל עליכן לבחור פעילות גופנית – הנה כמה מאכלים שאליהם תוכלו לחסוך קלוריות בפעולות שאתן ממילא מבצעות לקראת הפסח ובמהלכו:

מאכלי פסח

חשוב להדגיש: קלוריות הן רק חלק אחד בתשבץ התזונה הבריאה וכמות היא ממש לא המדד היחיד; האיכות והערך התזונתי-בריאותי חשובים לא פחות. רוצות ללמוד עוד על תזונה בריאה? בקרו בקטגוריית "תזונה בריאה" במגזין שלנו.

 

כתיבת תגובה

TOP